ارتودنسی

ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و فانکشنال

ارتودنسی یکی از شاخه‌های دندانپزشکی است که متخصص آن به درمان بیمارانی می‌پردازد که در زمان بسته بودن دهان نیز نامرتب و غیر یکدست بودن دندانهای آنها آشکار است. بعلاوه، این شاخه از دندانپزشکی به درمان و کنترل جنبه‌های مختلف رشد صورت و فرم و رشد فک می‌پردازد. چنانچه بیمار تمایل داشته باشد ظاهر خود را بهبود بخشد، ارتودنسی دندانپزشکی زیبایی را نیز شامل می‌شود. فاصلۀ زیاد بین دندانها، عدم صاف بودن نوک دندانها، دندان شکسته، نحوۀ حرف زدن یا جویدن نادرست، مشکلات طولانی مدت لثه و دندانها، مشکلات بایت و جلوگیری از پوسیدگی یا آسیبهای دراز مدت به دندانها از جمله مشکلاتی هستند که از طریق ارتودنسی قابل حل می‌باشند.

قدرت ویتامین ها در ارتقاء سلامت لثه، دهان و دندان

/
ارتقاء سلامت دهان و دندان می تواند به سادگی گنجاندن ویتامین های درست در برنامه روتین روزمره شما باشد.با درک مزایای این ویتامین ها و گنجاندن آنها در رژیم غذایی یا افزودن مکمل ها، می توانید گام های پیشگیرانه ای در جهت بهبود سلامت دهان و دندان های خود به صورت طبیعی بردارید.در این مقاله، قدرت ویتامین ها برای سلامت لثه ها و اینکه چگونه می توانند به طور طبیعی بهداشت دهان و دندان شما را افزایش دهند را بررسی خواهیم کرد.

آیا تصاویر رادیوگرافی می توانند به شناسایی بیماری لثه کمک کنند؟

/
تصاویر رادیوگرافی با اشعه ایکس برای ارزیابی سطح استخوانی استفاده می شود که دندان ها را در جای خود نگه می دارد. از آنجا که تحلیل رفتن استخوان با بیماری پیشرفته لثه مرتبط است، می توان از آن برای تعیین میزان پیشرفته بودن بیماری لثه استفاده کرد.هدف این مقاله توضیح نقش تصاویر رادیوگرافی با اشعه ایکس در تشخیص، درمان و مدیریت بیماری لثه و همچنین انواع تصاویر رادیوگرافی با اشعه ایکس است. همچنین در مورد کارهایی صحبت خواهیم کرد که می توانید در خانه برای درمان بیماری لثه خود انجام دهید.

HIV، ایدز و سلامت دهان و دندان

/
HIV ویروسی است که مسئول سندرم نقص ایمنی اکتسابی (ایدز) است، یک بیماری مزمن که افراد را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت های فرصت طلب قرار می دهد.در ارزیابی اولیه بیمار HIV مثبت باید یک معاینه جامع بافت نرم داخل دهانی، پریودنتال و بافت سخت انجام شود. دندانپزشکان باید به طور مداوم سلامت دندان و دهان را برای پیشرفت بیماری تحت نظر داشته باشند. در صورت وجود هر گونه تظاهرات دهانی HIV،، اولویت اول تسکین درد و درمان عفونت است.

مقالات ارتودنسی

نمونه درمانی ارتودنسی

0/5 (0 نظر)