آیا دریافت فوری ایمپلنت های دندانی امکان پذیر است؟

ممکن است تبلیغاتی را ببینید یا محتوای آنلاینی را بخوانید که ادعا می کنند می توانید در روز شما را صاحب ایمپلنت کنند، اما ما می خواهیم قبل از آن با شما صحبت کنیم و توضیحات لازم در مورد امکان انجام این را به شما ارائه دهیم. همه افراد گزینه های مناسبی برای کاشت ایمپلنت های دندانی در یک روز نیستند. در واقع، اکثر افراد اینطور نیستند و به مورد فردی شما، نوع فرایندی که باید انجام دهید، و مراقبت هایی که قبل از کاشت ایمپلنت دندانی نیاز هستند، بستگی دارد. برای کسب اطلاعات دقیق و با جزئیات، باید ابتدا برای مشاوره مراجعه کنید و تیم دندانپزشکی در تعیین بهترین طرح مراقبتی برای شما کمک کند.

ایمپلنت های دندانی یک روزه می توانند این امکان را برای شما فراهم کنند که در یک بار مراجعه، دندان جدیدی داشته باشید.

کاشت ایمپلنت های دندانی یک فرایند جراحی بزرگ است که راه حلی طولانی مدت برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا افتاده ارائه می دهد. بر خلاف دیگر فرایندهای دندانپزشکی زیبایی مانند سفید کردن دندان، ایمپلنت های دندانی به زمان های زیادی نیاز دارند تا کامل شوند. در حالی که برخی از کلینیک ها ممکن است ادعا کنند که می توانید ایمپلنت های دندانی را در یک روز دریافت کنید، ما می خواهیم با شما شفاف باشیم: اکثر فرایندهای کاشت ایمپلنت های دندانی، به قرار ملاقات های متعدد برای اطمینان از مراقبت، قرار دادن و ثبات مناسب برای مورد فردی شما نیاز دارند. بخصوص در مواردی که دهان پوسیدگی قابل توجهی را تجربه کرده است، ممکن است بیمار قبل از قرار دادن ایمپلنت (ایمپلنت ها) به جلسات متعدد برای کشیدن و پیوند استخوان نیاز داشته باشد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  مقایسه ایمپلنت های دندانی زیرکونیا و تیتانیومی

ممکن است برای بدست آوردن لبخند جدید و بازگرداندن عملکرد کامل دهان خود مضطرب باشید، اما مهم تر این است که زمان لازم را برای رسیدن به نتیجه ایده آل خود اختصاص دهید. برای آشنایی با دو نوع اصلی فرایند های کاشت دندان و اینکه چرا معمولاً به چندین قرار ملاقات نیاز دارند، ادامه این مقاله را بخوانید.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندانی تک دندان

ایمپلنت های دندانی تکی، جایگزین دندان از دست رفته می شوند تا ثبات و عملکرد را به دهان بازگردانند. ایمپلنت های دندانی تکی در واقع دارای سه قسمت می باشند، به این معنا که حداقل سه ملاقات مختلف برای انجام فرایند کامل نیاز است.

ایمپلنت یک ابزار تیتانیومی کوچک است که به عنوان جایگزینی برای قسمت ریشه طبیعی دندان از دست رفته عمل می کند. این ایمپلنت از تیتانیوم ساخته شده است زیرا تیتانیوم ماده ای قوی و سازگار با بدن انسان است که با استخوان پیوند می خورد.

اباتمنت قطعه اتصال دهنده ایمپلنت دندانی است که پایه ایمپلنت تیتانیومی را به روکش متصل می کند.

روکش قسمت قابل مشاهده ایمپلنت است که به عنوان دندان جدید شما عمل می کند. این معمولاً از سرامیک یا پرسلن ساخته شده است و دندانپزشک شما سایه روکش را با دندان های اطراف مطابقت می دهد، بنابراین هیچ کس قادر نخواهد بود تشخیص دهد که کدام دندان مصنوعی است، مگر اینکه شما به آنها بگویید.

ایمپلنت های دندانی برای قوس دندانی کامل

اگر اکثر یا تمام دندان های یک قوس دندانی از دست رفته یا افتاده باشند، دندانپزشک شما راهکار ایمپلنت های دندانی قوس دندانی کامل را به شما توصیه می کند که همه دندان های یک قوس دندانی معمولاً با چهار تا شش ایمپلنت متصل به یک پروتز مصنوعی دندانی ثابت، یا یک گزینه دوم متحرک به نام پروتزهای بر پایه ایمپلنت های دندانی جایگزین می شوند، که در آن دو تا چهار ایمپلنت جایگذاری می شوند و سپس دندان مصنوعی به آنها متصل می شود تا راه حلی پایدارتر نسبت به پروتزهای سنتی ایجاد کند.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

اجزاء پروتزهای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت های دندانی

پروتزهای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت های دندانی دارای سه بخش هستند: ایمپلنت های تیتانیومی، اباتمنت ها و پروتز که به عنوان یک دست دندان کامل جدید عمل می کند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  سندرم سوزش دهان

ایمپلنت های تیتانیومی داخل فک قرار می گیرند و با استخوان شما جوش می خورند تا پایه محکمی برای اباتمنت ها و پروتزها ایجاد کنند. جایگذاری ایمپلنت یک فرایند اصلی است، که مانند دیگر فرایندهای جراحی به زمان نیاز دارد تا بدن بهبود یابد و با مواد جدیدی که به آن معرفی شده است پیوند برقرار کند. این دلیل اصلی است که اکثر فرایندهای کاشت ایمپلنت های دندانی را نمی توان در یک روز کامل کرد. قرار ملاقات کاشت ایمپلنت خود را با یک دست دندان موقت روی ایمپلنت ها ترک خواهید کرد، سپس ۳ تا ۶ ماه بعد، پس از بهبودی کامل دهان خود، برای دریافت پروتز نهایی باز خواهید گشت.

پروتزهای بر پایه ایمپلنت های دندانی

پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت، پروتزهای موجود بیمار را با ایمپلنت های دندانی تثبیت می کنند. پروتزهای بر پایه ایمپلنت های دندانی، گزینه دیگری برای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته هستند. در این فرایند، گاهی اوقات متخصص ایمپلنت شما می تواند پروتزهای موجود شما را بردارد و با چسباندن اباتمنت ها به زیر دندان های مصنوعی، آنها را به دندان های جایگزین تبدیل کند، که سپس به ایمپلنت های قرار داده شده در فک متصل می شوند. در برخی موارد، برای اتصال پروتزهای جدید و عملکرد مناسب با ایمپلنت های دندانی، ممکن است ساخت نمونه جدید آنها نیاز باشد. برای دریافت پروتزهای بر پایه ایمپلنت های دندانی، تا زمانی که ایمپلنت ها بهبود یابند، باید حدود سه ماه منتظر بمانید تا با استخوان جوش بخورند. پس از سه ماه، برای قرار دادن اباتمنت ها و اصلاح دندان مصنوعی موجود یا قرار دادن دندان مصنوعی جدید به کلینیک بازمی گردید، که سپس روی اباتمنت ها چسبانده می شوند و راه حلی پایدار در اختیار شما قرار می دهند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  تأثیرات یائسگی روی سلامت دهان و دندان ها
0/5 (0 نظر)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code