دندانپزشکی اطفال

انجام امور عصب کشی و ترمیم دندان کودکان

دندانپزشکی اطفال شاخه‌ای تخصصی از دندانپزشکی است که در آن صرفا به درمان مشکلات دندانی کودکان پرداخته می‌شود. این شاخه از دندانپزشکی، مراقبتهای درمانی و پیشگیرانۀ اولیه و جامع دهان و دندان را برای نوزادان و کودکان تا دوران نوجوانی آنها فراهم می‌آورد. دندانپزشک اطفال علاوه بر تخصص در درمان مشکلات دهان و دندان، از نظر چگونگی رفتار و برخورد با اطفال نیز مهارت دارد. از سوی دیگر مهمترین مقوله در این شاخه بحث پیشگیری و سپس بحث درمان مشکلات می‌باشد.

قدرت ویتامین ها در ارتقاء سلامت لثه، دهان و دندان

/
ارتقاء سلامت دهان و دندان می تواند به سادگی گنجاندن ویتامین های درست در برنامه روتین روزمره شما باشد.با درک مزایای این ویتامین ها و گنجاندن آنها در رژیم غذایی یا افزودن مکمل ها، می توانید گام های پیشگیرانه ای در جهت بهبود سلامت دهان و دندان های خود به صورت طبیعی بردارید.در این مقاله، قدرت ویتامین ها برای سلامت لثه ها و اینکه چگونه می توانند به طور طبیعی بهداشت دهان و دندان شما را افزایش دهند را بررسی خواهیم کرد.

آیا تصاویر رادیوگرافی می توانند به شناسایی بیماری لثه کمک کنند؟

/
تصاویر رادیوگرافی با اشعه ایکس برای ارزیابی سطح استخوانی استفاده می شود که دندان ها را در جای خود نگه می دارد. از آنجا که تحلیل رفتن استخوان با بیماری پیشرفته لثه مرتبط است، می توان از آن برای تعیین میزان پیشرفته بودن بیماری لثه استفاده کرد.هدف این مقاله توضیح نقش تصاویر رادیوگرافی با اشعه ایکس در تشخیص، درمان و مدیریت بیماری لثه و همچنین انواع تصاویر رادیوگرافی با اشعه ایکس است. همچنین در مورد کارهایی صحبت خواهیم کرد که می توانید در خانه برای درمان بیماری لثه خود انجام دهید.

HIV، ایدز و سلامت دهان و دندان

/
HIV ویروسی است که مسئول سندرم نقص ایمنی اکتسابی (ایدز) است، یک بیماری مزمن که افراد را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت های فرصت طلب قرار می دهد.در ارزیابی اولیه بیمار HIV مثبت باید یک معاینه جامع بافت نرم داخل دهانی، پریودنتال و بافت سخت انجام شود. دندانپزشکان باید به طور مداوم سلامت دندان و دهان را برای پیشرفت بیماری تحت نظر داشته باشند. در صورت وجود هر گونه تظاهرات دهانی HIV،، اولویت اول تسکین درد و درمان عفونت است.

مقالات دندانپزشکی اطفال

نمونه درمانی دندانپزشکی اطفال

0/5 (0 نظر)
مشاوره رایگان دندانپزشکی
نیاز به مشاوره دندانپزشکی دارید؟
سوال خود را با ما مطرح کنید
در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود