بریس های دیمون یا خود تنظیم شونده

در این نوشته می خوانید:

اگر به فکر صاف و همراستا کردن دندان های خود هستید، ممکن است بخواهید از بریس های دیمون استفاده کنید. آنها بریس های خود تنظیم شونده و جایگزینی برای انواع مختلف بریس های نامرئی و سنتی نوجوانان و بزرگسالان در بازار امروز هستند.

در واقع، از آنجا که انواع بسیار زیادی از بریس ها در دسترس هستند، تشخیص اینکه چه چیزی و کدام گزینه برای شما (یا فرزندتان) بهترین است، می تواند گیج کننده باشد.

اما نگران نباشید، ما تمام اطلاعات مورد نیاز شما را تحت پوشش قرار داده ایم!

به خواندن این مقاله ادامه دهید و همه چیز را در مورد سیستم خود تنظیم شونده دیمون یاد خواهید گرفت، از جمله:

 • بریس های دیمون در مقایسه با بریس های معمولی و اینویزیلاین
 • انواع مختلف مانند بریس های شفاف دیمون و گزینه های رنگی
 • هزینه بریس های دیمون چقدر است
 • مزایا و معایب بریس های دیمون

امیدواریم این اطلاعات در تصمیم گیری برای انتخاب بهترین شکل درمان ارتودنسی برای نیازهای شما به شما کمک کنند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

بریس خود تنظیم شونده چیست؟

بریس های خود تنظیم شونده بریس های دندانی هستند که در آنها از چفت های مخصوص یا درهای فلزی کوچکی استفاده می شود که سیم های کمانی بریس ها را در جای خود نگه می دارند. مکانیزم لغزشی آنها دندان ها را به تدریج حرکت می دهد تا آنها را صاف و همراستا کند. این سیستم به رابر بندهای کوچکی که در بریس های سنتی استفاده می شدند، نیاز ندارد.

سازندگان بریس های خود تنظیم شونده و شرکت های وابسته به آنها ادعا می کنند که درمان با بریس های خود تنظیم شونده سریع تر و کمتر دردناک است. آنها همچنین ادعا می کنند که به آماده سازی های دیگری برای بریس ها، مانند کشیدن دندان، نیاز نخواهید داشت.

بریس دیمون چیست؟

این بریس ها پاسخی به همه چیزهایی هستند که در مورد بریس های معمولی ناخوشایند هستند. آنها درست مانند بریس های معمولی نصب می شوند، اما از فناوری خود تنظیم شونده برای صاف کردن دندان های شما استفاده می کنند. به این معنا که از نظر تئوری، تمیز کردن آنها راحت تر است، کمتر دردناک هستند و به مراجعات کمتری نیاز دارند. این بریس ها را می توان برای درمان موارد زیر استفاده کرد:

 • دندان های کج
 • فشردگی و نامرتبی بیش از حد
 • موارد خفیف تا شدید مال اکلوژن

سازندگان سیستم بریس های دیمون و شرکت های وابسته به آنها بعلاوه ادعا می کنند که بریس های دیمون منجر به موارد زیر خواهند شد:

 • یک لبخند کامل تر
 • تعادل بهتر صورت
 • خطوط گونه صاف تر
 • کاهش مثلث های تیره در گوشه های دهان
 • بهبود نیمرخ برای ظاهری جوان تر
ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

چرا آنها محبوب هستند؟

بریس های دیمون از زمان اختراع خود به طور پیوسته محبوبیت پیدا کرده است زیرا آنها درمان سریعی را ارائه می دهند و جلب توجه نمی کنند. نگاهی داشته باشید به فهرست کامل ویژگی ها آنها:

 • درمان سریع تر: گفته می شود که زمان درمان با براکت های دیمون در مقایسه با بریس های معمولی کوتاه تر است. مطالعه ای که توسط بیمارستان و دانشکده دندانپزشکی بریستول در بریتانیا انجام شد نشان داد که این بریس ها نسبت به بریس های معمولی به مراجعات کمتر به ارتودنتیست و زمان کمتری برای درمان نیاز دارند.
 • زیبایی: شما می توانید بریس های دیمون شفاف یا فلزی را دریافت کنید. براکت های شفاف تقریباً نامرئی هستند، و آنها را به گزینه ای عالی برای افراد بزرگسال و نوجوانانی تبدیل می کند که نمی خواهند استفاده از بریس ها زیاد جلی توجه کند.
 • مراجعات کمتر به مطب: مطالعه ای که در بالا توسط بیمارستان و دانشکده دندانپزشکی بریستول ذکر شد بعلاوه نشان داد که تعداد مراجعات کمتری به مطب نیاز بودند.
 • فشار کمتر: از آنجا که آنها خود تنظیم شونده هستند، کمتر هم دردناک هستند، یا حداقل، شدت درد کمتر است، زیرا این فشار نسبت به بریس های سنتی گسترده تر می شود.
 • تمیز کردن راحت تر: از آنجا که این بریس ها نسبت به بریس های معمولی قطعات و افزودنی های کمتری دارند، مکان های کمتری برای تشکیل پلاک دارند و مسواک زدن و نخ دندان کشیدن با آنها آسان تر است.
 • اصطکاک کمتر: مقدار کمتر اصطکاک با بریس های دیمون به معنای کمتر خراب شدن دندان ها و مینای دندان است.

آنها چگونه عمل می کنند؟

دریافت بریس های شما درست مانند بریس های سنتی با مراجعه به متخصص ارتودنسی آغاز می شود. دندانپزشک یا ارتودنتیست شما از دندان های شما قالبی می گیر و از آنجا درمان شما را طراحی می شود.

همانطور که در بالا اشاره شد، این بریس ها خود تنظیم شونده هستند. خود تنظیم شونده Self-ligating به این معنا است که در این براکت ها از مکانیزم لغزشی استفاده می شود که سیم ها را به براکت ها متصل می کنند، به گونه ای که براکت ها به تدریج به صورت خود به خود حرکت می کنند تا دندان ها را دوباره مرتب کنند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  مشکلات ایمپلنت های دندانی پس از کاشت

شاید بپرسید پس چه تفاوتی با بریس های معمولی دارند.

خوب، اضافه شدن سیم حافظه مخصوص و مکانیسم لغزنده به این معنی است که شما مجبور نیستید برای سفت کردن بریس های خود به طور دوره ای به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید. و اگر تا به حال بریس داشته اید، می دانید که می تواند تجربه ای دردناک باشد!

از آنجا که سیستم دیمون به مرور زمان و به آرامی سفت می شوند، این بریس ها در مقایسه با بریس های سنتی نیروی کمتری وارد می کند. به علاوه هیچ رابر بند ناخوشایندی وجود ندارد که گهگاهی به داخل دهان شما فرو برود و باعث ایجاد درد آزار دهنده شود.

سازندگان دیمون همچنین ادعا می کنند که کشیدن دندان، وسیع کننده های کام یا هیچ فرایند اضافی دیگری وجود ندارد که نگران آنها باشید.

گاهی اوقات، ارتودنتیست ها به استفاده از پاور چین ها نیاز دارند؛ یک رابر بند که براکت های شما را به یکدیگر متصل می کند. این ابزار دندان های شما را با فشار بسیار بیشتری نسبت به بریس های خود تنظیم شونده به تنهایی می کشند. برخی از بیماران درد کمی را با پاورچین ها تجربه می کنند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

بعد از درمان ارتودنسی با بریس های دیمون

پس از درمان با بریس ها، مانند بریس های معمولی ممکن است مجبور شوید شب ها از یک ریتینر استفاده کنید. بسته به آنچه دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی شما می گوید، ممکن است مجبور شوید در طول روز نیز از نگهدارنده خود استفاده کنید.

انواع مختلفی از نگهدارنده ها وجود دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، مانند نگهدارنده هاولی Hawley  و اسیکس Essix. اگر به دنبال چیزی هستید که کمتر جلب توجه کند، می توانید از نگهدارنده های شفاف اینویزیلاین استفاده کنید.

بعلاوه، ممکن است دندانپزشک یا ارتودنتیست شما یک نگهدارنده دائمی را به شما توصیه کند که تا آخر عمر از آن استفاده کنید. این نگهدارنده ها به پشت دندان های شما چسبانده می شوند، بنابراین آنها تنها در صورتی قابل مشاهده هستند که دهان خود را کاملاً باز کنید.

قیمت بریس های دیمون چقدر است؟

بریس های دیمون بین ۳۸۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار قیمت دارند. هزینه بریس های شفاف دیمون به شدت مال اکلوژن شما و میزان اصلاحی که نیاز دارید بستگی خواهد داشت. هزینه بریس های دیمون بیشتر از بریس های فلزی سنتی است، اما نکته مثبت این است که اگر بیمه تکمیلی داشته باشید، احتمالاً به پرداخت هزینه های درمان با بریس های دیمون کمک خواهد کرد. از طرف دیگر، می توانید از ارتودنتیست خود بپرسید که آیا برنامه ای برای پرداخت ارائه می دهد یا خیر. با این حال، به احتمال زیاد بیمه دولتی هزینه ای بایت این سبک از بریس ها پرداخت نخواهد کرد.

اگر متوجه شدید که بیمه شما این نوع بریس ها را پوشش نمی دهد یا فقط مقداری از آن را پوشش می دهد، ممکن است بخواهید به فکر یک طرح پس انداز دندانپزشکی باشید. این طرح ها نتیجه مشارکت دندانپزشکان و شرکت های بیمه هستند تا به افراد فاقد بیمه و بیمه شده کمک کند تا به مراقبت های دندانی مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

انواع بریس های سبک دیمون

شباهت هایی بین این سیستم و بریس های معمولی وجود دارد. یکی از این شباهت ها این است که، درست مانند بریس های معمولی، انواع مختلفی از سیستم بریس های دیمون وجود دارد. آنها عبارتند از:

 • بریس های فلزی دیمون: بریس های فلزی دیمون شباهت زیادی به بریس های فلزی سنتی دارند. تفاوت قابل مشاهده آنها این است که بریس های سنتی اغلب دارای قلاب های کوچکی برای بندهای الاستیک هستند، در حالی که دیمون چنین قلاب هایی را ندارد. در بریس های دیمون، می توانید مکانیسم لغزنده خود تنظیم شونده را نیز مشاهده کنید، اما فقط در صورتی که خیلی دقیق نگاه کنید.
 • براکت های شفاف دیمون: براکت های شفاف دیمون از سرامیک ساخته شده اند و شبیه براکت های شفاف سنتی هستند– براکت شفاف است، بنابراین بریس ها روی دندان ها بسیار کمتر دیده می شوند. تفاوت بین بریس های سرامیکی دیمون و سایر برندها، عدم وجود قطعات فلزی قابل مشاهده و گره های الاستیک است که باعث می شود کمتر جلب توجه کنند. در ادامه بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد، اما اگر به دنبال روشی محتاطانه برای همراستا کردن دندان های خود هستید، ممکن است بخواهید به الاینرهای شفاف فکر کنید. آنها مقرون به صرفه تر هستند و میانگین زمان درمان با آنها تنها شش ماه است.
 • بریس های رنگی دیمون: گزینه شفاف برای افرادی جذاب است که می خواهند بریس های آنها جلب توجه نکنند، اما اگر به دنبال جلب توجه هستید، دندانپزشک شما می تواند طیف گسترده ای از رنگ های بریس های دیمون را برای انتخاب در اختیار شما قرار دهد.
ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

بریس های دیمون در مقایسه با بریس های سنتی

همانطور که در بالا اشاره شد، بین بریس های دیمون و بریس های معمولی تفاوت هایی وجود دارد. تفاوت اصلی این است که دیمون خود تنظیم شونده است، در حالی که بریس های معمولی برای سفت کردن نیاز به مراجعه دوره ای به ارتودنتیست دارند. بریس های دیمون به مرور زمان با استفاده از مکانیزم لغزنده سفت می شوند تا دندان های شما را صاف کنند.

آیا بریس ها درد دارند؟ بریس های سنتی مطمئناً می توانند درد داشته باشند، اما درمان با بریس های دیمون می تواند باعث بروز ناراحتی و درد کمتری شود.

تفاوت دیگر این است که بریس های سیستم دیمون به طور متوسط ​​قیمت بیشتری نسبت به بریس های سنتی دارند، قیمت بریس های دیمون بین ۳۸۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار است، در حالی که بریس های فلزی سنتی بین ۲۵۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار قیمت دارند.

هر دو گزینه هایی برای بندهای رنگی دارند و هر دو گزینه های شفاف نیز دارند. براکت های شفاف دیمون ممکن است نسبت به سایر براکت های شفاف کمتر قابل مشاهده باشند زیرا فاقد قلاب فلزی و بندهای الاستیک هستند.

مزایا معایب
تعداد مراجعات کمتر به مطب نسبت به بریس های فلزی سنتی هزینه بیشتری دارد
درد کمتر نسبت به بریس های فلزی سنتی برخی از بیماران زخم و سوزش را تجربه می کنند
دیمون شفاف نسبت به بریس های فلزی سنتی کمتر جلب توجه می کند هنوز سیم های فلزی جلب توجه می کنند
با زمان درمان کوتاه تر تبلیغ می شود برای برخی، طول درمان یکسان است
به عنوان بدون نیاز به کشیدن دندان تبلیغ می شود برای برخی، کشیدن دندان نیاز است
شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  مقایسه ارتودنسی فلزی با ارتودنسی نامرئی

بریس دیمون در مقایسه با اینویزیلاین

خب، تفاوت بین بریس های دیمون و اینویزیلاین چیست؟ در واقع بریس های دیمون در مقایسه با اینویزیلاین کاملاً متفاوت هستند.

الاینرهای شفاف مانند اینویزیلاین یکی دیگر از روش های نامرئی دیگر برای صاف و همراستا کردن دندان ها هستند. در واقع، الاینرها بسیار کمتر از براکت های بریس های شفاف جلب توجه می کنند.

تفاوت دیگر این است که الاینرهای شفاف متحرک هستند، بنابراین در صورت نیاز می توان آنها را برای چند ساعت در روز بیرون آورد. بریس های دیمون روی دندان ها ثابت شده اند. به این معنا که آنها ۲۴ ساعت شبانه روز کار می کنند، اما باعث می شود تمیز کردن دندان ها و بریس های شما بسیار راحت تر شود.

با این حال، بسته به مورد، هزینه این دو می تواند کاملاً مشابه باشد: هزینه بریس های دیمون از ۳۸۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار متغیر است، در حالی که بریس های نامرئی بین ۳۵۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار است.

گزینه ارزان تری وجود دارد که ممکن است از آن مطلع نباشید: الاینرهای شفافی که به صورت اینترنتی خریداری می کنید و در خانه استفاده می کنید کمتر از ۲۵۰۰ دلار قیمت دارند. دلیل مقرون به صرفه بودن آنها این است که به جای نیاز به مراجعه منظم به مطب، کل درمان از راه دور کنترل می شود. الاینرهای خانگی نمی توانند موارد شدیدتر مال اکلوژن را درمان کنند، اما برای برخی موارد خفیف و متوسط ​​ مؤثر هستند.

بررسی های بریس های دیمون

بنابراین، آیا بریس های دیمون واقعا کار می کنند؟

بیایید نگاهی به بررسی های بریس های دیمون بیندازیم تا ببینیم بیماران چه می گویند:

دیدگاه بیمار اول: نتایج سریع هستند اما راحت نیستند.

به نظر این بیمار بریس های دیمون چند ویژگی برجسته دارند:

 • سریع: او می گوید که سیستم دیمون به سرعت عمل می کند و در ماه اول درمان متوجه نتایج شد.
 • لبخند بزرگتر: او اکنون لبخند وسیع تری دارد که آن را به براکت های خود نسبت می دهد.
 • لثه های بزرگتر: لثه های او بسیار بیشتر از قبل خود را نشان می دهند
 • ناراحت کننده: به گفته این بیمار، این ادعا که آنها راحت تر از بریس های سنتی هستند، درست نیست.

دیدگاه بیمار دوم: بریس های دیمون کار می کنند.

“هرگز برای به دست آوردن لبخندی که همیشه آرزویش را داشته اید دیر نیست!”

نظر این بیمار درباره بریس های شفاف دیمون بسیار مثبت است. برخی از تجربیات مثبتی که او داشته است عبارتند از:

 • اثربخشی: دریافت براکت ها، از جمله قالب گیری ها، عکس ها و ساخت نمونه از دندان های او، در مجموع تنها یک ساعت و نیم طول کشیده است.
 • بدون درد بودن: این یک نظر در مورد استفاده از بریس ها در طول زمان نیست، بلکه دریافت بریس ها است- او یک تجربه کلی خوشایند را در مطب ارتودنتیست گزارش می کند.
 • اعتماد به نفس بیشتر: در زمان نظر سنجی، فقط کمی بیشتر از یک ماه از دریافت براکت ها گذشته است، اما او متوجه تفاوت شده است. به جای اینکه مثل قبل لبخندش را پنهان کند، حالا بدون تردید با افتخار لبخند می زند.

دیدگاه بیمار سوم: مقایسه بریس های دیمون و اینویزیلاین

“من واقعا از نتیجه خود راضی هستم”

این بیمار گزارش می دهد که پس از برداشتن بریس های خود، از دندان هایش بسیار راضی بوده است. با این حال، دندان های او آنطور که او می خواسته صاف نبوده اند، بنابراین پس از درمان با دیمون، ترجیح داده است از ریتینرهای اینویزیلاین استفاده کند. او در نهایت مجبور به کشیدن دندان از جمله دندان عقل شده است. تجربه او شامل موارد زیر بوده است:

 • کشیدن چهار دندان
 • قرار داددن مینی اسکرو در لثه
 • لیزر درمانی
 • درمان اینویزیلاین برای اصلاحات جزئی

همانطور که گفته شد، به نظر می رسد او از تجربه کلی خود راضی است.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

مزایا و معایب بریس های دیمون

همانطور که در بالا اشاره شد، این بریس ها به این دلیل محبوب هستند که گفته می شود نسبت به بریس های سنتی کارآمدتر و کمتر دردناک هستند. با این حال، برخی از معایب نیز وجود دارند. برخی از معایب بریس های دیمون عبارتند از:

 • قابل مشاهده بودن: گرچه بریس های شفاف دیمون کمتر از بریس های فلزی معمولی قابل توجه هستند، اما هنوز یک سیم فلزی وجود دارد که افراد دیگر ممکن است بتوانند آن را ببینند.
 • آزار دهنده بودن: هر سیستمی که موقعیت دندان های شما را جابجا می کند، حداقل در ابتدای درمان باعث تحریک یا ناراحتی داخل دهان شما می شود.
 • هزینه: بریس های دیمون نسبت به بریس های سنتی بیشتر هستند.

این جدول را بررسی کنید که مزایا و معایب بریس های دیمون را به طور خلاصه بیان می کند:

مزایا معایب
مراجعه کمتر به مطب. هزینه بیشتری نسبت به بریس های فلزی سنتی دارند
نسبت به بریس های فلزی سنتی درد کمتری دارند. برخی از بیماران زخم و سوزش را تجربه می کنند.
بریس های دیمون شفاف نسبت به بریس های فلزی سنتی کمتر قابل توجه هستند. سیم فلزی هنوز قابل توجه است.
با زمان درمان کوتاه تر تبلیغ می شوند. برای برخی افراد، طول درمان یکسان است.
به عنوان بدون نیاز به کشیدن دندان تبلیغ می شود. برای برخی افراد، کشیدن دندان نیاز است.

علیرغم ادعاهای مبنی بر اینکه این بریس ها کارآمدتر هستند و نسبت به بریس های سنتی درمان سریع تری را ارائه می دهند، برخی مطالعات وجود دارند که می گویند اینطور نیست. یکی از این مطالعات نشان می دهد که بریس های خود تنظیم شونده تعداد کشیدن دندان مورد نیاز را کاهش نمی دهند و طول درمان را نیز کاهش نمی دهند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  چگونه کودک مبتلا به اوتیسم خود را برای دندانپزشکی آماده کنیم؟

جایگزین های بریس های دیمون

بریس های نامرئی

ما این موارد را در بالا ذکر کردیم، بنابراین سریع ادامه خواهیم داد!

بریس های شفاف دیمون کمتر از بریس های فلزی جلب توجه می کنند، اما بیشتر از بریس های اینویزیلاین قابل توجه هستند.

بریس های نامرئی مانند اینویزیلاین از الاینرهای پلاستیکی شفاف استفاده می کنند که دندان ها را در طول زمان به موقعیت خود هدایت می کنند. آنها برای ۹۰% از موارد صاف کردن دندان ها مناسب هستند.

ارتودنتیست شما بسته به نیاز شما، اینکه فقط به صاف کردن خفیف یا متوسط دندان ها ​​نیاز دارید- مناسب ترین گزینه ها را به شما معرفی خواهد کرد، در نهایت تصمیم نهایی به عهده شما است که بر اساس نیازها و بودجه خود به آن برسید.

بریس های فلزی سنتی

با بریس های فلزی سنتی، براکت های فولادی ضد زنگ به تک تک دندان های شما متصل می شوند. یک سیم فلزی انعطاف پذیر همه براکت ها را به یکدیگر متصل می کند و بندهای کوچک الاستیک سیم را محکم می کنند. در طول ویزیت های داخل مطب، ارتودنتیست سیم را سفت می کند تا دندان ها را به موقعیت مورد نظر جابجا کند.

بریس های لینگوال یا پشت دندانی

بریس های لینگوال گزینه دیگری برای افرادی هستند که می خواهند دندان های خود را بدون اینکه خیلی به چشم بیاید صاف و همراستا کنند. بریس های لینگوال در پشت دندان ها نصب می شوند، بنابراین مشاهده آنها از بیرون دشوار است.

بریس های سرامیکی

بریس های شفاف دیمون از نظر ظاهری مانند بریس های سرامیکی هستند. بریس های شفاف سرامیکی دارای براکت هایی هستند که یا شفاف هستند یا به رنگی ساخته می شوند که همرنگ دندان های شما باشند. آنها نسبت به بریس های فلزی سنتی کمتر قابل مشاهده هستند، اما به همان روش کار می کنند.

سایر بریس های خود تنظیم شونده

بریس های سریع

بریس های سریع برای افرادی هستند که می خواهند دندان های خود را صاف کنند، اما مصمم هستند که به مدت یک تا دو سال که زمان معمول یک درمان ارتودنسی است، از بریس های خود استفاده نکنند. گفته می شود که آنها فقط طی حدود شش ماه عمل می کنند.

تنها دندانپزشکان دارای مجوز از شرکت تولید کننده این نوع بریس های می توانند با بریس های سریع درمان انجام دهند. این بریس های خود تنظیم شونده فقط برای افرادی هستند که فک و دندان های آنها هنوز کامل رشد نکرده است و نیازی به اصلاحات شدید ندارند. این بریس ها را نمی توان برای مال اکلوژن شدید استفاده کرد.

بریس های In-Ovation

در بریس های In-Ovation مانند بریس های سنتی، از براکت ها و سیم ها برای صاف کردن دندان ها استفاده می شود. تفاوت در این است که آنها مانند سیستم دیمون خود تنظیم شونده هستند. در واقع، به نظر نمی رسد که هیچ تفاوت فاحشی بین این دو نوع بریس خود تنظیم شونده وجود داشته باشد. در واقع، به نظر می رسد تفاوت های اصلی همان چیزهایی باشند که ارتودنتیست شما آنها را ترجیح می دهند.

نتیجه گیری

اگر بزرگسال یا نوجوانی و به دنبال جایگزینی برای بریس های فلزی سنتی هستید، ممکن است متوجه شوید که دیمون گزینه خوبی برای شما است. در واقع، بریس های دیمون دارای مزایا و معایب متعددی هستند.

بررسی های مثبت و نتایج تحقیقات ادعا می کنند از آنجا که آنها خود تنظیم شونده هستند، سفت شدن به تدریج اتفاق می افتد، در نتیجه درد و فشار کمتری ایجاد می شود. و گزینه شفاف آنها، باعث می شود کمتر آشکار شود. همچنین قرار است که آنها بدون کشیدن دندان عمل کنند.

با این حال، برخی مطالعات می گویند که زمان کلی درمان با این نوع بریس ها در واقع کمتر از بریس های سنتی نیست. و در این مقاله، تجربه یک بیمار را مطالعه کردید که در طول درمان خود با دیمون نیاز به کشیدن چندین دندان داشت.

در نهایت، شما باید با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی خود صحبت کنید تا بهترین گزینه را نه تنها در مورد صاف کردن دندان های شما، بلکه در مورد سلامت عمومی دهان و دندان های شما معرفی کند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

پرسش های متداول در مورد بریس های دیمون

تفاوت بین بریس های دیمون و سنتی چیست؟

بریس های دیمون بریس های خود تنظیم شونده هستند. آنها مجهز به مکانیزم لغزنده هستند که سیم ها را به براکت ها متصل می کند. این مکانیسم به بریس ها کمک می کند تا به مرور زمان خود به خود حرکت کنند.

سیستم های سنتی باید در طول زمان به صورت دستی سفت شوند و همچنین از بندهای الاستیک برای حرکت دندان ها استفاده شود. گفته می شود که روند درمان با بریس های دیمون نسبت به بریس های سنتی کمتر دردناک است.

آیا بریس های دیمون دردناک هستند؟

سازندگان این بریس ها ادعا می کنند که این سیستم نسبت به بریس های سنتی درد کمتری دارد. برخی از بیماران درست مانند بریس های معمولی آفت ها و زخم های دهان را گزارش می کنند. اما بقیه درد کمتری را گزارش می کنند. اینکه آیا درد را تجربه می کنید به شدت مال اکلوژن شما بستگی دارد، اما اگر نگران درد هستید، ممکن است آنها گزینه خوبی باشند.

قیمت بریس های دیمون چقدر است؟

قیمت بریس های دیمون بین ۳۸۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار است، که کمی بیشتر از بریس های معمولی است. بریس های سیستم دیمون در مقایسه با بریس های سنتی هزینه بیشتری دارند زیرا زمان خدمات اضافی و آموزش ارتودنسی لازم است.

اگر این هزینه برای شما خیلی بالا باشد، بریس های ارزان تری در دسترس هستند.

آیا بریس های رنگی دیمون هم وجود دارند؟

درست مانند بریس های معمولی با بریس های دیمون نیز می توانید بریس های رنگی داشته باشید، گرچه بسیاری از افراد رنگ شفاف را انتخاب می کنند تا کمتر به چشم بیاید. این رنگ ها برای سفیدتر نشان دادن دندان های شما بهترین گزینه هستند: رنگ های تیره مانند آبی تیره و بنفش؛ نقره نیز گزینه خوبی برای کمتر به چشم آمدن درمان شما است.

0/5 (0 نظر)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code